נון הימלמן

נון הימלמן – אדריכלית ואמנית ילידת 1960 תל אביב.

כחובבת אמנות מושבעת למדה נון בבצלאל בין השנים 1980-1985 בפקולטה לעיצוב סביבה, ולמדה לימודי אדריכלות בטכניון בחיפה.

עם סיום לימודיה ב 1986 הקימה נון את משרד האדריכלים, בו היא עובדת ואותו היא מנהלת עד היום.

בשנת 1990 התעסקה רבות באדריכלות ביפו – בשימור ובשיפוץ מבני אבן ישנים ואף שיפצה בית חרושת לנעליים שהפך להיות בית מגוריה.

נון עברה להתגורר בביתה שברמת השרון, בית שאותו בנתה ועיצבה בעצמה, ואליו העבירה את משרדה.

בשנת 2000 מגלה את אומנות הפסיפס. עברה מלימודי הקלאסיקה של עבודות המוזאיקה ועד אינטרפטציה אישית של פיסול בברזל, תאיזם ולימודי חשיבה הכרתית של ימימה אביטל. השלימה לימודי אורה סומא-תורת הצבע, פאנג שאווי-אומנות המיקום ודמיון מודרך אצל דרי נמרוד שיינמן. לאחר מספר שנים השלימה את לימודי אימון חוויתי בחברת אימושן.

בשנת 2008 ערכה נון שתי תערוכות יחיד: האחת – דמות-תדמית, השנייה – מקלסטר לפלסטר. שתיהן מתעסקות בחומרים אותם שאבה מלימודיה הרוחניים ובהתעסקותה בחיפוש מתמיד אחרי דרכה ובשאלות קיימה.

עם השנים ערכה והשתתפה במספר תערוכות ביניהן: בשנת 2010 מציגה תערוכה ״בטן מלאה״: תערוכה הסוקרת את גירושיה בגלריה של מגדלי אביב. בשנת 2011 משתתפת בתערוכת אומנים בגלריה של תיאטרון ירושלים ומציגה בה כעשרים עבודות שנבחרו ע״י אוצרת התערוכה. 2012  משתתפת בתערוכה בבית אמות המשפט בתל אביב. בשנת 2013 יצירותיה הוצגו בתצוגה קבועה של עבודותיה הנבחרות בבית טיטאן (סטודיו לריהוט ועיצוב מקורי), ובשנת 2016 ערכה תערוכת יחיד גדולה בנמל יפו: חיפוש-זהות (מעל 100 עבודות).


בשנים האחרונות עוסקת בשילוב עבודות ייזום וביצוע בתחום הנדל״ן והאדריכלות. מתכננת, מנהלת ומפקחת על בניית ביתה הפרטי ברמת השרון עם בן זוגה, סאם לאונרד, ומעתיקה את משרדה לביתה החדש.